ابطال مزایده بعد از انتقال سند

ابطال مزایده پس از انتقال سند و ابطال سند انتقال اجرایی بانک چگونه ممکن است؟

فهرست مطالب:

یکی از بغرنج‌ترین مشکلات فعالان اقتصادی، مصادره اموال آن‌ها توسط بانک و به مزایده گذاشتن و فروختن آن‌ها است. کاری که عمدتاً موجب تعطیلی کسب‌وکار آن‌ها شده و علاوه بر زیان مالی به آن‌ها و نابود کردن کسب‌وکارشان، موجب بیکاری کارکنان شاغل در آن کسب‌وکار می‌شود. در این یادداشت درباره ابطال مزایده پس از انتقال سند می‌خوانید؛ کار حقوقی‌ای که اصطلاحاً به آن ابطال سند انتقال اجرایی می‌گویند.

ابطال سند انتقال اجرایی یعنی چه؟

پس از افزایش بدهی‌های تسهیلات گیرنده، بانک برای وصول مطالبات خود، با توجه به نوع قرارداد بانکی منعقده و همچنین اختیارات قانونی‌ای که دارد، به اداره ثبت مراجعه کرده و وثایق تسهیلات گیرنده را به اجرا می‌گذارد که اصطلاحاً به آن اجراییه بانکی می‌گویند.

در همین باره : انواع قراردادهای بانکی

پس از طی مراحل قانونی مختلف ازجمله کارشناسی اموال، املاک و یا وثایق تسهیلات گیرنده به بانک منتقل شده و اصطلاحاً سند انتقال به نام بانک تنظیم می‌شود. بانک نیز به فراخور شرایط خود، ممکن است املاک موردنظر را در مزایده به فروش رساند.

ابطال سند انتقال اجرایی یعنی پس از فروش ملک یا وثایق توسط بانک، تسهیلات گیرنده با مراجعه به دادگاه، ابطال سند وثیقه خود که به نفع بانک و به نام دیگری ثبت شده است را درخواست می‌کند.

ابطال مزایده بعد از انتقال سند

برای ابطال سند انتقال اجرایی ثبتی یا سند انتقال اجرایی‌ای که توسط دادگاه به نفع بانک تنظیم شده است و ابطال مزایده، تسهیلات گیرنده باید با تنظیم دادخواست و ارائه ادله، ابتدا درخواست ابطال اجراییه بانکی کرده، سپس درخواست ابطال عملیات اجرایی کرده و به‌عنوان خواسته آخر درخواست ابطال سند انتقال اجرایی کند.

حتماً بخوانید : ابطال اجراییه بانکی چگونه است؟

مزایده فروش املاک تسهیلات گیرنده توسط بانک در مرحله عملیات اجرایی اتفاق می‌افتد. بااین‌حال، حتی پس از تنظیم سند انتقال اجرایی به نام برنده مزایده، تسهیلات گیرنده همچنان می‌تواند با تنظیم دادخواست ابطال سند انتقال اجرایی، عملیات اجرایی را نیز باطل کرده و با استناد به ابطال عملیات اجرایی، مزایده را نیز باطل کرده و سند املاک موردنظر را به نام خود بازگرداند.

بیشتر بخوانید : دعوای الزام به فک رهن علیه بانک چگونه است؟

برای ابطال مزایده بعد از انتقال سند توسط بانک چه باید کرد؟

یکی از پیچیده‌ترین دعاوی بانکی، دعوای ابطال سند انتقال اجرایی و ابطال مزایده بعد از انتقال سند است؛ بازگرداندن سند ملکی که بانک به نفع خود در مزایده به فروش رسانده است حتی در حرف هم کار بسیار سختی به نظر می‌آید. بدیهی است که چنین کار حقوقی‌ای، نیاز به اشراف کامل به قوانین و آئین‌نامه‌ها و تجربه بالا در محاکم حقوقی مرتبط با دعاوی بانکی است.

تنها راه موفقیت در چنین پرونده‌ای، همراهی یک وکیل بانکی متخصص و باتجربه است که سابقه گرفتن رأی از چنین محاکمی را داشته و به پیچ‌وخم‌های حقوقی آن آشنا باشد. تنها یک وکیل دعاوی بانکی است که می‌تواند با ارائه ادله قانونی لازم، دادگاه را اقناع به بازگرداندن املاک به نفع تسهیلات گیرنده کند.

گروه وکلای حقوقی سوبارش، با سال‌ها تجربه در عرصه‌های تخصصی بانک، بیمه و ملک، یکی از برترین مراکز برای به دست‌گیری پرونده شما، بازگرداندن املاک شما و نجات کسب و کار شما است. همین حالا و با راه‌های ارتباطی ارائه‌شده در صفحه تماس با ما، با کارشناسان سوبارش تماس گرفته و اولین گام برای حل‌وفصل کامل دعوای حقوقی خود را بردارید.

۴.۷از۵ (۳ رای)
همین الان از راههای ارتباطی زیر سوالت رو از کارشناس سوبارش بپرس:
یادداشت‌هایی در همین باره:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *