وظایف وکیل بانکی چیست؟

وکیل بانکی کیست؟

فهرست مطالب:

بانک‌ها برای ارائه خدمات به مشتریان خود دارای انواع و اقسام قراردادها هستند. بدیهی است که وقتی صحبت از قرارداد می‌شود، بحث اختلاف با مشتریان و دعاوی حقوقی پس‌ازآن نیز به میان می‌آید؛ چیزی که امروزه به‌وفور دیده می‌شود و حجم بالایی از پرونده‌ها را در سیستم قضایی کشور به خود اختصاص داده است. اینجاست که نیاز به وکیل بانکی احساس می‌شود. در این یادداشت درباره وظایف وکیل بانکی نوشته و خواهیم گفت که وکیل بانکی کیست.

وکیل دعاوی بانکی کیست

وکیل بانکی، شخصی است که فارغ‌التحصیل رشته حقوق بوده و ضمن داشتن پروانه وکالت، به‌صورت تخصصی، بر قراردادهای بانکی مسلط بوده و به مسائل حقوقی مربوط به بانک‌ها اشراف کامل دارد. وکیل دعاوی بانکی، به‌صورت تخصصی و تمام‌وقت بر روی مسائل حقوقی مربوط به بانک‌ها کار می‌کند و تنها پرونده‌های حقوقی مربوط به بانک‌ها و پرونده‌های مشابه را می‌پذیرد.

وظایف وکیل بانکی چیست؟

ازجمله مهم‌ترین وظایف وکیل بانکی، جمع‌آوری تمامی اسناد و اطلاعات موردنیاز پرونده موکل، حضور به‌موقع در مراجع قضایی و ورود به‌موقع به دعاوی و مطلع کردن موکل از وظایف و حقوق قانونی خود است.

البته وظایف وکیل بانکی، لیست بلند بالایی است که در اینجا به‌صورت کلی تنها به موارد مهم آن اشاره کردیم.

وکیل بانکی کیست؟

چه زمانی نیاز به وکیل بانکی داریم؟

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، قراردادهای منعقده بین بانک و مشتریان آن‌ها، بسیار پیچیده و دارای ماده‌ها و بندهای بسیاری است؛ این پیچیدگی درنهایت منجر به این می‌شود که بانک‌ها نسبت به برخی مشتریان خود در مراجع ذیصلاح اقامه دعوی کنند و یا با تفسیر خود از قرارداد و یا قانون، منافع مشتری را به نفع بانک مصادره کنند.

در چنین مواقعی است که این مشتریان نیاز به وکیل بانکی پیدا می‌کنند. بدیهی است که یک فرد عادی که آشنایی کمی با قوانین مربوط به بانک‌ها دارد، در دادگاه توانایی دفاع از پرونده خود را ندارد؛ به‌خصوص که سوی دیگر پرونده، وکیل زبده بانک قرار دارد.

وکیل بانکی در دعاوی مختلفی موردنیاز افراد می‌شود. در ادامه به‌صورت خلاصه با انواع دعاوی بانکی آشنا می‌شوید.

انواع دعاوی بانکی

در زیر فهرست مهم‌ترین انواع دعاوی بانکی را می‌خوانید؛

  • دعاوی اشخاص علیه بانک در مورد اختلاف محاسبه سود، جریمه، وجه التزام و …
  • دعاوی بانک علیه اشخاص در مورد مطالبه وجوه نقد، به علت صدور چک، سفته، برات و …
  • دعاوی اشخاص علیه بانک برای ابطال اجراییه بانکی
  • دعاوی بانک علیه اشخاص برای الزام انجام تعهدات؛ نظیر ترهین وثایق ملکی برای وصول مطالبات
  • دعاوی اشخاص علیه بانک برای ابطال ضمانت‌نامه بانکی
  • دعاوی بانک علی اشخاص برای الزام به تنظیم سند رسمی ملک مورد وثیقه به نام بانک

بهترین وکیل بانکی چه ویژگی‌هایی دارد؟

بهترین وکیل بانکی، در عین داشتن مشخصاتی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، باید دارای رزومه‌ای قوی در اخذ رأی از دادگاه‌های مربوط به دعاوی بانکی باشد. بهترین وکیل بانکی فردی است که تسلط کامل به آخرین آرای وحدت رویه دعاوی بانکی داشته باشد و پیچ‌وخم‌های پرونده‌های حقوقی مربوط به بانک‌ها را به‌خوبی بشناسد.

مشاوره حقوقی سوبارش؛ بهترین وکیل بانکی

برای پیدا کردن بهترین وکیل بانکی برای پرونده حقوقی خود باید به کسی مراجعه کنید که تمامی مشخصاتی که گفتیم را داشته باشد. گروه وکلای حقوقی سوبارش، با داشتن تجربه بالا در حل دعاوی بانکی و با داشتن تیمی از بهترین وکلای بانکی، بهترین و مورد اعتماد ترین مرکز برای حل دعاوی بانکی شما است. دعاوی حقوقی خود با بانک را به سوبارش بسپارید تا پرونده شما به بهترین وکیل بانکی مناسب پرونده شما سپرده شود. همین حالا از طریق راه‌های ارتباطی درج‌شده در سایت و یا از طریق صفحه تماس با ما، از کارشناسان سوبارش مشاوره رایگان بگیرید.

۴.۲از۵ (۴ رای)
همین الان از راههای ارتباطی زیر سوالت رو از کارشناس سوبارش بپرس:
یادداشت‌هایی در همین باره:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *