عدم النفع در بیمه باربری

عدم النفع در بیمه باربری چیست و حداکثر خسارت آن چه میزان است

فهرست مطالب:

یکی از اصطلاحات حقوقی بیمه، «عدم النفع» است. عدم النفع در بیمه به خسارتی گفته می‌شود که به دلیل عدم بهره‌برداری از کالا، ماشین‌آلات یا خدمات، در فاصله زمانی ایجاد خسارت به آن‌ها تا دریافت غرامت از بیمه و بازگرداندن آن‌ها به کار به وجود می‌آید.

عدم النفع در بیمه باربری چیست؟

وقتی هنگام باربری به کالایی خسارت وارد می‌شود، مدت‌زمان زیادی طول می‌کشد تا بیمه‌گذار بتواند غرامت آن کالا را از بیمه گرفته و از آن کالا بهره‌برداری کند. در این فاصله زمانی بیمه‌گذار از منافع ناشی از بهره‌برداری از این کالا محروم است.

عدم النفع در بیمه باربری به پوششی گفته می‌شود که به‌موجب آن، شرکت بیمه موظف به پرداخت غرامت ناشی از عدم بهره‌برداری بیمه‌گذار از کالاهای آسیب‌دیده خود است.

حداکثر خسارت عدم النفع در بیمه‌های باربری

مطابق تنها تبصره ماده ۵ شرایط عمومی بیمه باربری، حداکثر خسارت عدم النفع ۱۰ درصد از ارزش کالا است؛ بنابراین بیمه‌گذار می‌تواند هنگام عقد قرارداد، پوشش عدم النفع را تا حداکثر ۱۰ درصد از ارزش کالا خریداری کند.

عدم النفع بیمه باربری اختیاری است یا اجباری؟

همان‌طور که پیش‌تر خواندید، پوشش عدم النفع در بیمه باربری اختیاری است و بیمه‌گذار می‌تواند با پرداخت حق بیمه بیشتر، حداکثر تا ۱۰ درصد از ارزش کالا، پوشش عدم النفع را برای کالاهای خود خریداری کند.

درصورتی‌که در دریافت خسارت بیمه باربری خود دچار مشکل شده‌اید و نیاز به وکیل بیمه باربری دارید، همین حالا با سوبارش تماس بگیرید.

۴.۴از۵ (۵ رای)
همین الان از راههای ارتباطی زیر سوالت رو از کارشناس سوبارش بپرس:
یادداشت‌هایی در همین باره:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *